Schwytanie byka kreteńskiego

(Limit pamięci: 32MB)

Pewnego słonecznego ranka Bajtokles otrzymał kolejne zadanie: tym razem miał popłynąć na Kretę (wpław - a jakżeby inaczej) i schwytać tamtejszego byka, który nękał mieszkańców wyspy. Jednak zwierzę to było niezwykłe, stanowiło bowiem dzieło pana mórz, Posejdona. Nadprzyrodzone zdolności byka obejmowały buchanie ogniem z nozdrzy, niezwykłą siłę i umiejętności pływackie.

Bajtokles był świadomy, że czeka go nie lada wyzwanie, wymyślił więc podstępny plan. Podszedł do potwora od tyłu, gdy ten nieświadomy zagrożenia skubał sobie trawkę, dosiadł go i już miał obezwładnić, gdy ten ruszył z kopyta...

Z tej pamiętnej wycieczki po wielu krajach ówczesnego świata do dnia dzisiejszego przetrwały jedynie zapiski bogów, którzy skrzętnie notowali przyspieszenie byka w kolejnych odcinkach czasu, nieźle się przy tym bawiąc. Twoim zadaniem jest, na podstawie tych notatek, określić jaką prędkość miał byk w chwili zderzenia z Wielkim Murem Chińskim, które to ostatecznie zakończyło jego szaleńczy bieg (stracił przytomność, co heros szybko wykorzystał). Chcielibyśmy także poznać długość trasy jaką przebył Bajtokles na grzbiecie zwierzęcia.

Wejście:

W pierwszej linii znajduje się liczba naturalna n (1<=n<=10^5), oznaczająca liczbę przedziałów czasowych w notatkach bogów.
W kolejnych n liniach 2 liczby całkowite: a oraz t oznaczające, że przez t sekund byk poruszał się z przyspieszeniem a metrów na sekundę [m/s^2] (-100<=a<=100 ; 1<=t<=10^6). Zakładamy, że byk porusza się po linii prostej.

Przedziały czasowe następowały po sobie w takiej kolejności, w jakiej występują na wejściu.
Prędkość początkowa byka wynosiła 0 m/s.
Ponadto możesz założyć, że suma wszystkich t nie przekracza 10^6 .
Uważaj jednak: niewykluczone, że prędkość byka spadnie poniżej zera na pewnych odcinkach trasy (oznacza to, że zaczął się cofać).

Wyjście

W jedynym wierszu wyjścia wypisz wartość absolutną (inaczej bezwzględną) dwóch liczb: Vk - prędkość byka w momencie spotkania z Wielkim Murem Chińskim w m/s s - odległość między punktem startowym, a końcowym na trasie byka w metrach Wartości Vk i s wypisz z dokładnością do 2 cyfr po przecinku.

Przykłady:

Wejście:
4
2 5
0 3
-1 6
5 1

Wyjście:
9.00 103.50

Wykres prędkości od czasu.


Wejście:
5
3 1
0 8
-1 4
15 3
-1 10

wyjście:
34.00 484.00